gioconda: (Default)
[personal profile] gioconda
"Мій дім - моя фортеця"

автор - Алла Феофанова. Стаття видрукувана в журналі "Єва" (реквізити уточню).

За найконсервативнішими підрахунками згвалтування у світі відбувається кожні дві хвилини. Запитання: що станеться, коли згвалтувати японку? Відповідь: нічого.

У японській кримінальній статистиці немає навіть такої графи, як "згвалтування". На цю тему накладено табу, і преса замінює слово "згвалтування" термінами "атака" та "ображення дією". Згвалтування проходять по статті тяжких злочинів, але поліцейські, як правило, перекладають всю відповідальність на жінок. Та ще й до того, якщо гвалтівник вдерся у дім жертви, але залишив туфлі біля дверей (за японським звичаєм), він може сміливо розраховувати на поблажливість суду. "Ввічливий" гвалтівник викликає симпатію у влади, а тягар відповідальності падає на жінку", - повідомляє журнал "New Woman" (1996).

Запитання.
Що станеться, якщо згвалтувати українку?
Відповідь.
Нічого... Через те, що вона про це нікому не скаже.
Лише одна із сотні звертається до міліції. З 1990 року в Україні зареєстровано 8 тисяч згвалтувань. І що ж, преса й телебачення здійняли галас? Були пікети, голодування, демонстрації? Суди були завантажені цими справами? Аж ніяк. Навколо цієї теми існує свого роду "змова мовчання". Тема сексонасильства була й залишається однією з негласно заборонених для відкритого обговорення в суспільстві.

Кілька років тому в Києві стався курйозний випадок. До відділку міліції звернуласа молода американка із заявою про те, що її згвалтували. Вона була вдягнена у білу сукню-сафарі, акуратно зачесана, без синців і все одно наполягала, що зазнала насильства. Оскільки права американців у нашій країні свято поважають, запросили перекладача і склали заяву. То що ж трапилося? До молодої жінки на вулиці причепилися підлітки і затягли її до під'їзду. Наміри у них були недвозначні. Із численних лекцій про те, як поводитися з гвалтівниками, жінка знала, що коли опиратися марно, краще не опиратися. І вона сама зняла свою сукню, згорнула її й повісила на бильця, затим так само акуратно згорнула спідню білизну і постала перед гвалтівниками, очікуючи. Малолітки спочатку розгубилися, вони чекали чого завгодно, тільки не цього. А прийшовши до тями, все-таки згвалтували її... газовим бвлончиком. Жінка вдяглася й відразу ж звернулася до міліції.

Це все була передмова.


Чи то світ стає агресивнішим, а чи ми почитаємо більше про нього дізнаватися.. Кілька років тому Сполучені Штати були шоковані: по телебаченню йшли репортажі із залу суду. Судили жінку, яка відрізала член своєму чоловікові, але виправдали, через те, що вона зазнавала надмірних сексуальних домагань та катувань. А чоловік її, завдяки дивам сучасного медичного мистецтва, був урятований і мужчиною, а точніше, самцем (оскільки слово "мужчина" передбачає наявність ще й інших якостей) бути не перестав.

"Я одружився для того, аби мати її, коли захочу" - часто твердять представники чоловічої статі. Насправді вони помиляються. Одружуються зовсім не для цього. Для цього купують гумових надувних ляльок. А статевий акт, що відбувається без згоди жінки, незалежно від того, хто його здійснив - незнайомець, друг, наречений чи чоловік, є злочином.

У нашій країні поки що приділяють мало уваги питанню боротьби з насильством над жінкою, хоча воно, насильство, безперечно існує. За старих часів жінки скаржилися з цього приводу у партійні та профспілкові організації, а куди вони скаржаться тепер, я, відверто кажучи, не уявляю. У більш цивілізованих країнах існують спеціальні служби, притулки, консультації психологів, "гарячі лінії". В одному лише Единбурзькому окрузі у Великобританії це: Единбурзький кризовий центр для згвалтованих; Единбурзький центр допомоги жінкам; Центр допомоги матерям, чиї діти стали жертвами сексуальних злочинів; Единбурзький центр боротьби з інцестом; Дитяча "гаряча лінія"; Центр допомоги молодим жінкам; поліція: спецвідділ для дітей та жінок; Кризовий центр соціальної допомоги; Відділ забезпечення житлом і т.ін. До речі, про Единбург, а точніше, про деякі статистичні відомості, надані Единбурзьким комітетом Британської Ради жінок, і йтиметься у нашій розмові. Единбурзький окружний комітет Британської Ради жінок розпочав першу у Великобританії кампанію з попередження насильства проти жінок ще в листопаді 1992 року. Рішення про її проведення було відповіддю на шокуючі результати статистичних опитувань учнів единбурзьких шкіл, які показали, що насильство над жінкою здійснює величезна кількість представниківчоловічої статі, починаючи з 12-річного віку. "Zero Tolerance" – так було названо цю кампанію, яка триває й посьогодні та має широку підтримку усіх верств населення. (Українською означає: "Не терпіти (не пробачати) нічого".)
Ось деякі дані її статистичних досліджень:

- Дві з кожних п’яти жінок зазнають сексуальних переслідувань чи образливих дій.
- Одну з кожних 11 жінок гвалтують на побаченні, понад третину з них – на першому.
- 70 відсотків усіх жінок зазнають сексуальних переслідувань і домагань образливого характеру.
- 61 відсоток згвалтувань відбувається у приміщенні, як правило – в помешканні жертви.
- 85 відстоків гвалтівників – не незнайомці, як прийнято вважати, а чоловіки, що перебувають із жінками у дружніх, любовних чи родинних стосунках.
- Знущання й насильство над жінкою в сім’ї складає одну чверть усіх відомих випадків насильства.
- Побутове насильство трапляється частіше, ніж насильство на вулиці, в барі чи на робочому місці.
- Лише про два відсотки усіх насильницьких нападів на жінку повідомляється до поліції.
- Одну з кожних 50 вагітних жінок б’є її партнер.
- Одну з кожних п’яти жінок гвалтує її чоловік або партнер.
- Жінки, які потерпають від агресивності чоловіка, зазнають поранень та жорстоких побоїв не менш як п’ять разів на рік.
- Майже половину усіх убивств жінок здійснюють їхні партнери або колишні партнери.
- У 78 відсотках обвинуваченим у згвалтуванні виносять виправдувальний вирок.
-
Цікаво, що жертвам, згвалтованим удома чи на роботі, як правило, вірять менше, аніж тим, із ким це сталося на вулиці, у сквері, у громадському місці, і вони рідше звертаються по допомогу. І вже зовсім вражає такий факт: виявляється, вік та зовнішній вигляд жінки не відіграють аніякогісінької ролі: гвалтують усіх – від трирічного до дев’яностотрирічного віку. Розвіяний і міф про те, нібито гвалтівники – люди, здебільшого психічно нездорові. Дослідження показали, що лише п’ять відсотків чоловіків, які скоїли такий злочин, перебували у стані психічного розладу, більше того – із решти 95 відсотків більшість мали сім’ї чи любовні зв’язки й перебували в період звершення насильства над іншою жінкою в чудових стосунках із своїми постійними партнерками.


Продовження – в наступному постінгу.
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

gioconda: (Default)
gioconda

March 2014

S M T W T F S
       1
23456 78
910 1112131415
16171819 20 2122
23242526272829
3031     

Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 3rd, 2025 12:38 pm
Powered by Dreamwidth Studios