gioconda: (season)
[personal profile] gioconda
...В "уа-фемінізмі" якась духовно багата діва накатала псто на тему "віктімблеймінг - це правильно і круто". Там багацько чого прєкрасного було, типу "якщо ти випила і тебе згвалтували - то ти просто п’яна свиня". А оскільки це був не перший її висер (в неї взагалі кльова манера спілкування - згори вниз), то отримала вона очікуваний бан. Но цікаво не те, а комент Mаксимуса в її жеже, цитую (лінк не ставлю свідомо):

"Укотре бачу приклад нездатності українців організовувати політичні спільноти на відкритих і розумних підставах. Хоч яку сферу взяти, вузьколоба ідеологія диктуватиме і найкращим організаторам зайві критерії виключності. Коли ви кидали посилання в цій гілці, я подивувався тоді, як вас іще не вигнали звідти за якусь дрібницю. Зрозуміло, що після попередження треба було чекати особливого ставлення, адже інтелектуально ваші міркування на порядок сильніші за коментарі, що прозвучали. Вам просто не пощастило знайти рівних співбесідників, здатних піддавати не тільки чужі, а й власні підстави сумнівам. Неспроможність відповідати на належному рівні на виклик неодмінно мала призвести до конфлікту, що так легко розв’язувати кнопкою. "

Ну ви пойняли. Фемінізм - "вузьколоба ідеологія", прирівнювання жертв насилля до свиней - "дрібниця", міркування апологетки віктімблеймінгу, за який в цивілізованому товаристві вам руки не подадуть - "інтелектуальні міркування", що "не знайшли рівних співбесідників". На цьому тлі пасаж про "нездатність українців" - це взагалі свято. Українці нездатні поділяти таку хєрь, ну треба ж! Чорд, мабуть за це треба випити.

Date: 2013-03-10 09:56 pm (UTC)
From: [identity profile] maryxmas.livejournal.com
так, ми, українці, саме такі.

Date: 2013-03-11 03:18 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
Що, так і написав «Фемінізм - "вузьколоба ідеологія"»? От же ж негідник. Хоча ваш коментар більше схоже на той анекдотичний випадок: «Мама, він мене сукою обізвав».

На мій сторонній погляд, модератор продемонструвала надмірну реакцію. А сталося це саме тому, що як і в більшості українських спільнот і політичних груп, побудованих на принципах виключності, учасники нездатні піддавати свою підстави сумнівам і не бажають навіть слухати чужі думки.

Date: 2013-03-11 08:24 am (UTC)
From: [identity profile] maryxmas.livejournal.com
ви знаєте, є чужі думки, а є чужі думки.
якщо я вам скажу, що ви ідіот, роблений пальцем, і якщо вас на вулиці вб"ють, то це ваша особиста провина, я не думаю, що ви будете дуже зацікавлені це обговорювати.
а якщо я це зроблю в модерованій вами спільноті -- ви мене перший і забаните.

Date: 2013-03-11 09:56 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
Може, я й справді ідіот, дивлячись з ким порівнювати, не знаю, бо не дуже зрозумів вашу аналогію.

Тому повернуся до вже наведеного прикладу. Як тому, хто ніколи в житті не вживав спиртного, мені складно об’єктивно оцінити вплив алкогольних речовин на здатність інших людей оцінювати можливі загрози. Проте суто теоретично відомо, що п’яна людина оцінює ситуацію скоріше неадекватно. Саме тому водіїв напідпитку карають більше, ніж тих, хто втапив у халепу випадково. Мабуть, логічно припустити і зворотнє, що жертви злочинів, хто з якихось причин доводили себе до неадекватного стану, мають оцінюватися інакше, ніж випадкові тверезі жертви. Жодним чином не виправдовуючи злочинця, який тільки користається з цього, не розумію, чого я маю оцінювати, як було влучно сказано, неадекватну «п’яну свиню» на рівні з нормальними людьми.

Питання не зводиться до перенесення вини на жертв з наступним вашим праведним гнівом. На мою, може й ідіотську, думку, [livejournal.com profile] irengloria поставила проблему абсолютно правильно. Вважаю, те, що замість спроби розібратися з вадами арґументації, у відповідь була така надмірна реація, свідчить, що інтелектуальний виклик ваша спільнота програла.

Date: 2013-03-11 09:59 am (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
йопт...

четверте правило спільноти:
"по-четверте, пам"ятати, що патріархат -- це всеохопна система. і в нас самих він теж присутній. і треба добряче слідкувати за собою, щоб не говорити патріархатної дурні. на кшталт "згвалтували -- сама винна", "б"є? чого ти від нього не йдеш?", "жінкам природньо сидіти вдома" і тому подібне."

Date: 2013-03-11 10:01 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
Вона цього і не сказала. Очевидно, проблема була поставлена на більш високому рівні, ніж здатні були зрозуміти учасники.

Date: 2013-03-11 10:03 am (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
ви точно не тролите?

Date: 2013-03-11 03:28 pm (UTC)
From: [identity profile] nikitanik.livejournal.com
* "б"є? чого ти від нього не йдеш?" *
Перепрошую, а яка в цьому крамола? Чому жінка не повинна піти від чоловіка, який її б"є?

Одна моя знайома так і зробила: після того, як чоловік підняв на неї руку, в той же день пішла з дому, подала на розлучення і до розлучення жила в подруги. Це неправильно?

Date: 2013-03-11 09:10 pm (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
вашій подрузі повезло.
1. Її чоловік не встиг ізолювати її від подруг (типова тактика абюзера)
2. В неї було куди піти
3. В неї не було дітей
4. Вона зберегла свою незалежність, ментальну і фінансову, а він не встиг її залякати
5. Її чоловік її не вбив і не скалічив: згідно статистики (http://www.law.indiana.edu/pop/domestic-violence.shtml), 75% жінок, що розривають відносини з абюзером, попадають в лікарні через отримані травми; 1/4 усіх жінок, убитих своїми чоловіками, були убиті якраз в момент, коли збирались його полишити; ще 1/4 від цієї цифри убили вже після розлучення і роз’їзду.

Date: 2013-03-11 10:33 pm (UTC)
From: [identity profile] nikitanik.livejournal.com
(у тієї жінки була дочка, але вже підрощена, і вона підтримала маму в її рішенні розлучитися. Але справа не в тім)
Я розумію: це жахливо, коли чоловік б"є жінку. Я тільки не розумію, чому фразу "б"є? чого ти від нього не йдеш?" Ви називаєте "патріархатна дурня".
Ну хіба що треба казати цю фразу без знаку запитання: "б"є? негайно йди від нього!"
Так буде краще звичайно.

Date: 2013-03-11 11:07 pm (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
Тому що часто це питання задається таким чином:
"Ти не йдеш від нього? Отже, ти сама винна в тому, що насильство продовжується", хоча мало б бути: "Ти не йдеш від нього? Чим тобі допомогти?".

Якось так.

Date: 2013-03-11 10:05 am (UTC)
From: [identity profile] maryxmas.livejournal.com
господи, як це зайобує.

ви настільки не володієте темою, що я навіть не знаю, з якого боку підходити.
і чесно кажучи, не бачу особливого сенсу. ви називаєте феміністські тексти агітками, ви стаєте на сторону Іренглорії, ігноруючи тривалу історію нашого з нею спілкування з цієї теми, ви ставите під сумнів моє модераторське рішення і мою модераторську поведінку, і я ще мушу вам на пальцях пояснювати, в чому тут проблема?
Edited Date: 2013-03-11 10:07 am (UTC)

Date: 2013-03-11 10:11 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
Ви мені нічого не мусите пояснювати, правда. Я тільки переглянув кілька гілок на тему, що мене цікавила, побачив, що зміг збагнути, зі сторони свого мізерного розуміння, і поділився своїм поглядом, не більше. Ваша спільнота — ваші правила.

Date: 2013-03-11 08:55 am (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
Тобто, оцінюючи події, що сталися в коммюніті, де обговорюються питання, інспіровані саме певною ідеологією - ви не цю ідеологію включили в множину "вузьколобих"? Овва.

А щодо "надмірної реакції" - вже не вперше ваша подруга демонструвала в спільноті не тільки своє невігластво, а й неповагу до інших її учасників. Я навпаки вважаю, що терпіння модератора мало б закінчитись набагато раніше.

Date: 2013-03-11 09:59 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
А мені здалося, що її позиція обґрунтована й адекватна, на відміну від дуже низькоінтелектуальної реакції інших учасників. Якщо ви фемінізм як течію вважаєте вузьколобою ідеологією, то це ви сказали, а не я. Мені йшлося про здатність українців утворювати спільноти на відкритих і розумних позаідеологічних підставах, чому заважають, певно, національні особливості.

Date: 2013-03-11 10:02 am (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
http://feminism-ua.livejournal.com/867186.html?thread=2975602#t2975602

оце і є прикладом високоінтелектуальної реакції вашої подруги. І вона так, повторюю, бавилась не вперше.

Date: 2013-03-11 10:16 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
Не побачив криміналу. Є особисте оціночне судження про тих, хто не вміє вибирати знайомства. І на основі цього судження робиться загострений персональний висновок у формі поради. Ну, тупий я, тупий, — не бачу причин для такої вашої реакції. Мені здається, ви додумали щось за співбесідника, чого там не було.

Date: 2013-03-11 10:20 am (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
тобто, у вашій спільноті, наприклад, можна давати поради у зверхньому тоні ("розвивайте вміння.. бла-бла, бо вас вважатимуть ідіотом"), при цьому абсолютно не розбираючись в предметі?

я вражена. але такого щастя тут не треба.

Date: 2013-03-11 10:37 am (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
У моїх спільнотах такого було скільки завгодно. І персонально доводилося висхлуховувати всяке, й обтічно. Такі поради у формі логічної послідовності (якщо - то - інакше) ніколи не слід сприймати особисто, бо за замовчанням освічені люди, які поважають норми спілкування, обговорюють не присутніх, а ідеальні випадки.

Date: 2013-03-11 10:41 am (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
Я ще не сліпа і не збираюсь називати чорне білим. Як би неінтелектуально це не виглядало.

Date: 2013-03-11 12:46 pm (UTC)
From: [identity profile] maksymus.livejournal.com
Ви жартуєте? Щойно коментарем вище Марія вжила (http://gioconda.livejournal.com/508072.html?thread=4512424#t4512424) ту саму послідовність (якщо - то) з не менш крутими прикладами.

Date: 2013-03-11 01:09 pm (UTC)
From: [identity profile] gioconda.livejournal.com
а по-моєму, це ви або жартуєте, або троллите, або, що ймовірніше, взагалі не розумієте, про що саме йде мова.

Profile

gioconda: (Default)
gioconda

March 2014

S M T W T F S
       1
23456 78
910 1112131415
16171819 20 2122
23242526272829
3031     

Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 02:09 pm
Powered by Dreamwidth Studios